אודות

ד"ר רפי אפלר-ח'טאב הוא גרונטולוג ויועץ ארגוני המומחה במדידה ארגונית, שכר והטבות ופיתוח המשאב האנושי, מנכ"ל Eppler Consulting, חברת יעוץ למשאבי אנוש, וכן חוקר, פעיל זכויות אדם ותיק בקהילה הגאה בישראל ועיתונאי לשעבר. בעבר כיהן בתפקידי ניהול שונים, בהם כמנהל שכר ותגמולים ומערכות משאבי אנוש בחברות פלאפון תקשורת וקבוצת שטראוס. כיום מכהן כעמית מחקר במרכז מינרבה לחקר אוכלוסיות מודרות בזִקנה באוניברסיטת חיפה וכיו"ר עמותת להט"ב זהב.

ד"ר אפלר-ח'טאב מחזיק בתואר שלישי בגרונטולוגיה מאוניברסיטת חיפה ותואר שני במדעי ההתנהגות והניהול מהטכניון. תחומי המחקר שלו עוסקים בהזדקנות ועבודה, פסיכולוגיה ארגונית, ניהול משאבי אנוש והזדקנות להט"ב. הוא מרצה במוסדות אקדמיים ובכנסים אקדמיים ישראלים ובינלאומיים בתחומים אלה, ועבודותיו ומחקריו פורסמו בכתבי עת מדעיים ישראלים ובינלאומיים.

ד"ר אפלר-ח'טאב הוא מפתח "מדד הידידותיות לגיל המבוגר בעבודה" המודד את מידת הידידותיות של ארגונים וחברות לעובדים מבוגרים. הוא עוסק בפיתוח המושגים "הבגרות המאוחרת" ו"עת התבונה" בעולם העבודה, שנועדו לתרום למיטוב היכולות והכישרונות של כוח עבודה מזדקן ומבוגר בהקשרים חברתיים וארגוניים. במקביל, הוא מנחה של קבוצת "משתבחים בגאווה" לוותיקי הקהילה הגאה.

"החזון שלי הוא להביא ערך משמעותי לחייהם של יחידים, קבוצות וארגונים, לחלוק איתם תודעת שפע וחוכמה ולסייע להם להגשים את מטרותיהם ויעדיהם." (ד"ר רפי אפלר-ח'טאב)